Vojtech Kolenčík a absolventi: Medzi bielou a čiernou II.

Vojtech Kolenčík a absolventi: Medzi bielou a čiernou II.

Autor, titul výstavy: Vojtech Kolenčík a absolventi: Medzi bielou a čiernou II.
Miesto konania: Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici
Kurátorka: Veronika Trnečková
Otvorenie výstavy: 20.10.2020 (utorok) o 17.00 hod.
Trvanie výstavy: 20.10. – 25.11.2020

O výstave

Vojtech Kolenčík sa narodil 17. 7. 1955 v Nitre. V rokoch 1974 – 1980 študoval grafiku na VŠVU v Bratislave u Albína Brunovského. Od roku 1990 pedagogicky pôsobí na VŠVU na Katedre grafiky a iných médií kde vedie Ateliér voľnej a farebnej grafiky.

Kolektívna výstava Medzi bielou a čiernou II. prezentuje tvorbu tridsiatich výtvarníkov, ktorých spoločným menovateľom je štúdium v ateliéri voľnej a farebnej grafiky na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave pod vedením doc. Vojtecha Kolenčíka. 

Nielen počas štúdia človek hľadá a nachádza. Platí to rovnako pre život ako pre samotné umenie. Ak predstavujeme Ateliér voľnej a farebnej grafiky nemôžeme opomenúť familiárne pojmy ako biely a čierny ateliér. Definuje ich nielen výzor priestorov určených pre tvorbu, ale aj fakt, že si študenti samostatne volia v ktorom z nich budú pracovať. Následne je tento moment rozpoznateľný aj v ich tvorbe. Pre ateliér je typický rešpekt osobnej jedinečnosti, rozvoj vo výtvarnej kultúre a snaha podania reflexie problémov súčasnej doby.

Výstava predstavuje výber súčasných výtvarných prác absolventov v konfrontácii s tvorbou Vojtecha Kolenčíka. Charakteristikou výstavy je širokospektrálnosť, na dielach je vnímateľná autenticita a individualizmus autorov a ich záujem o presah.

Veronika Trnečková

Správca obsahu © Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici
Tvorba web stránky © E – GO, s.r.o.
Grafický layout © Envato Pty. Ltd.
Technický prevádzkovateľ –
WebHouse s.r.o.
Redakčný systém – WordPress © Free Software Foundation (GNU GPL)

© 2019 Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici

Zriaďovateľom Záhorskej galéria Jána Mudrocha v Senici je Trnavský samosprávny kraj

Galéria bude z dôvodu rekonštrukcie el. rozvodov od 25.5. do 20.8.2020 zatvorená. Otvoríme koncom augusta 2020 vernisážou výstavy MY. Ďakujeme za pochopenie!
Gallery will be closed from May 25 until August 20 for renovation. We'll open in the end of August 2020. Thank you for understanding!