Diskusia s Rudom Sikorom a s Tomášom Zálešákom (30. výročie Nežnej revolúcie)

Diskusia s Rudom Sikorom a s Tomášom Zálešákom

30. výročie Nežnej revolúcie

Miesto konania: Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici
Dátum konania: 18.11.2019 o 9.30 hod.

O podujatí

Diskusia s Rudom Sikorom (vizuálny umelec) a s Tomášom Zálešákom (politológ) je určená primárne pre študentov stredných a vysokých škôl a ich pedagógov, vítaná je však aj laická verejnosť. R. Sikora (*1946) je vysokoškolským profesorom (VŠVU v BA a TU v Košiciach), spoluzakladateľ VPN a iniciátor prvého stretnutia aktivistov hnutia (Budaj, Kňažko, Gál…) s výtvarnými umelcami (Jankovič, Stacho, Cipár…) na jeho výstave v galérii UMELKA dňa 18.11.1989. Je teda spolutvorcom dnes už historických udalostí. T. Zálešák (*1967) je politológ a pedagóg (Trnavská univerzita). V roku 1989 patril medzi aktívnych vysokoškolákov (FF UK), ktorí sa zapojili do diania v Bratislave. Je autorom kníh Diablova práca (2005, Kalligram), ktorá pojednáva o pôvode ideí zmien sveta a človeka – ako sa „náhradné náboženské“ fantázie stali súčasťou psychológie moderných más a ich vodcov, čo malo za následok pustošenie, utrpenie a zabíjanie v reálnom svete. V roku 2015 mu vyšla kniha Obec v kríze, ktorá sa pokúša odkryť podstatu politiky a politického myslenia v širšom kontexte, než je v moderných koncepciách obvyklé.

Na stiahnutie

Správca obsahu © Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici
Tvorba web stránky © E – GO, s.r.o.
Grafický layout © Envato Pty. Ltd.
Technický prevádzkovateľ –
WebHouse s.r.o.
Redakčný systém – WordPress © Free Software Foundation (GNU GPL)

© 2019 Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici

Zriaďovateľom Záhorskej galéria Jána Mudrocha v Senici je Trnavský samosprávny kraj

Galéria bude z dôvodu rekonštrukcie el. rozvodov od 25.5. do 20.8.2020 zatvorená. Otvoríme koncom augusta 2020 vernisážou výstavy MY. Ďakujeme za pochopenie!
Gallery will be closed from May 25 until August 20 for renovation. We'll open in the end of August 2020. Thank you for understanding!