Letný ateliér 2022

Letný ateliér 2022

Celodenné tvorivé dielne pre deti a mládež od 7. do 14. rokov

Miesto konania: Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici, Sadová 619/3, 905 01 Senica
Dátum konania:
1.turnus: 11.7. – 15.7.2022
2.turnus: 25.7. – 29.7.2022
v čase od 8.00 do 16.00

O podujatí

Letný ateliér ponúka celodenné tvorivé dielne pre deti a mládež od 7. do 14. rokov v termínoch:

11.7. – 15.7.2022 a 25.7. – 29.7.2022 v čase od 8.00 do 16.00.

Objavte s nami čarovný svet umenia…

…vyskúšame si netradičné výtvarné techniky, zoznámime sa so súčasným výtvarným umením, necháme sa inšpirovať aktuálnou výstavou v Záhorskej galérii a tvorivo sa zabavíme. Budeme veľa tvoriť v prírode a kreatívne prežijeme spoločne strávený čas…

Tešíme sa na vás deti!

Všetky aktivity realizujeme s prihliadnutím na špecifické potreby a vek detí. Počet detí je obmedzený. Realizácia tvorivých dielní bude podmienená aktuálnymi protipandemickými opatreniami.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou PRO Senica.

Prvý týždeň Letného ateliéru s prázdninujúcimi deťmi prebiehal v termíne od 11.7. do 15.7.2022. 🧚‍♂️
🔹V pondelok sme sa zoznamovali prostredníctvom rôznych hier, pozreli sme si aktuálnu výstavu a vytvárali morské živočíchy. Následne vzniklo schodiskové akvárium plné farebných rybičiek. Na záver dňa sme vytvárali landart v galerijnom parku.
🔹V utorok sme mali divadelný workshop s výtvarníčkou Kristínou Hroznovou. Téma Princezná a drak mala veľký úspech. Vytvorili sme dvoch drakov a desať princezien . Na úvod si deti vytvárali návrhy kostýmov a masiek, ktoré postupne v priebehu dňa zhmotňovali do kostýmovej podoby. UVčkom nasvietený priestor v pivnici kostýmom dodal tú správnu divadelnú atmosféru. Na záver dňa deti v parku športovali.
🔹Streda začala rannou jogou, po ktorej nasledovali tvorivé hry v galérii a tvorba papierovej krajiny v priamej nadväznosti na výstavu. Doobeda sme navštívili aj senické múzeum. Poobede deti v parku maľovali obrazy, ako veľkí umelci, na stojanoch s paletami v rukách. Maľovali na všetko čo im prišlo pod ruky, nakoniec aj seba
🔹Vo štvrtok deti tvorili s výtvarníčkami Aničkou a Klárkou Štefanovičovými rôzne kresliarske a grafické diela. Doobeda si vytvorili papierové denníky, do ktorých si kreslili portréty kamarátov. Poobede vyrábali komiksy na rôzne témy.
🔹V piatok sme sa hrali na pirátov pri hľadaní strateného pokladu, ku ktorému nás priviedli indície a plnenie zaujímavých kreatívnych a športových úloh. Poobede sme pripravili malú vernisáž pre rodičov a známych.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

Na stiahnutie

Zhrnutie projektu po skončení:

Ohlasy v médiách

MY Záhorie (11. aug 2021 o 12:14 DOMINIKA GREBENÍČKOVÁ):
Letný ateliér otvoril deťom dvere galérie

 

Prvý turnus:

Druhý turnus:

Správca obsahu © Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici
Tvorba web stránky © E – GO, s.r.o.
Grafický layout © Envato Pty. Ltd.
Technický prevádzkovateľ –
WebHouse s.r.o.
Redakčný systém – WordPress © Free Software Foundation (GNU GPL)

© 2019 Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici

Zriaďovateľom Záhorskej galéria Jána Mudrocha v Senici je Trnavský samosprávny kraj

Mediálna podpora

Vážení návštevníci, Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici je momentálne pre verejnosť ZATVORENÁ, prebieha reinštalácia výstavy. Otvoríme 2.12.2022 (piatok) o 17.00 hod.

Dear visitors, please be informed that Zahorie Gallery of Jan Mudroch in Senica is CLOSED to public by reason of exhibition reinstallation. We will open on Friday, December 2, 2022 at 5 PM.