Koncert Duo Sul Ponticello

Koncert Duo Sul Ponticello

Komorný koncert – violončelo, flauta

Miesto konania: Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici
Dátum konania: 12.9. 2021 o 17.00
Vstupné: dobrovoľné

Program

Duo Sul Ponticello:
Alexandra Kubinová – violončelo, flauta
Ján Slávik – violončelo

Ján Slávik študoval hru na violončele na bratislavskom Konzervatóriu a na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Komornú hru študoval vo Viedni. Na VŠMU pôsobí od roku 1993 ako pedagóg.  Ján Slávik je zakladajúcim členom Moyzesovho kvarteta (1975) a nahral s ním už viac ako 40 kompaktných diskov. V roku 2020 nahral druhýkrát komplet 6 Bachových suít pre sólové violončelo.  Od roku 2008 pôsobí ako koncertný majster skupiny violončiel v Slovenskej filharmónií.

Alexandra Kubinová  absolvovala dva cykly hry na priečnej flaute (Jana Gálová) na Základnej umeleckej škole v Senici. Keďže jej bol vždy veľmi blízky zvuk violončela, začala v roku 2008 navštevovať na ZUŠ hodiny hry na violončele pod vedením Evy Čermanovej a o päť rokov neskôr sa stala študentkou Vysokej školy múzických umení, v triede prof. Jána Slávika. Od roku 2018 je členkou Symfonického orchestra Opery Slovenského Národného divadla.

Na koncerte sa stretne zrelosť interpretačného umenia s mladosťou a inšpiráciou. Koncert bude výnimočný i tým, že jedna interpretka zahrá aj na violončele, aj na flaute, čo nebýva také bežné. Príďte si vypočuť podmanivý zvuk violončela a ľúbezný zvuk flauty.

Program koncertu:

 • Johann Sebastian Bach – Suita pre sólové violončelo č. 3 c mol BWV 1009:  Prélude
 • Reinhold Gliere – Duá pre dve violončelá op.53 (výber):  Commodo
  Con Moto
  Animato
  Giocoso
 • Claude Debussy – Syrinx pre sólovú flautu
 • Roman Berger  – Dolcissimo pre sólové violončelo
 • Heitor Villa Lobos  – Assobio a jato pre flautu a violončelo
 • Witold Lutoslawski  – Bukoliki pre dve violončelá: Allegro vivace
  Allegretto sostenuto
  Andantino
  Allegro marciale
 • Vladimír Godár – Suita pre dve violončelá  (výber): Ragtime
  Uspávanka
  Ostinátne variácie
Na stiahnutie

Zhrnutie projektu po skončení:

Dva týždne plné tvorivých aktivít, hier a zábavy s umením sú úspešne za nami. Deti si okrem výkresov a výrobkov odniesli domov veľa zážitkov aj inšpirácie, ako kreatívne tráviť prázdniny.
Pondelok sme začali spoznávaním Záhorskej galérie a výtvarného umenia. Prostredníctvom bodov, línií, škvŕn a netradičných materiálov sme robili pokusy, kreslili i maľovali. Vyskúšali sme si landart v galerijnom parku aj hry s prírodnými materiálmi. V utorok sme sa inšpirovali výstavou viedenskej maliarky Elisabeth Sula a vytvárali sme obrazy plné farieb i fantázie. Maľovali sme na plátno, tričká, kamene i drevo a veľa sme sa pritom nasmiali. V stredu sme sa zahrali na divadelníkov. Rozprávka “Ako išlo vajce na vandrovku” nás podnietila vyrobiť si masky zbojníkov a bábky zvieratiek, s ktorými sme si zahrali krátke divadielko. Vytvorili sme aj farebné masky, ktoré tajomne svietili v tme. V priebehu týždňa sme navštívili múzeum, kde nás zaujali exponáty z histórie nášho mesta Senice. Pokračovali sme hrou na “Stratený ostrov”, ktorý sme si najprv nakreslili a vymodelovali. Následne sme pomocou výtvarných indícií hľadali stratený poklad… Posledný deň tvorivých aktivít sme si vyrábali lapače snov a maľované kamienky ako talizmany. Na záver sme nachystali výstavu pre rodičov, starých rodičov i známych v galerijnom parku aj v priestoroch galérie.
Celý týždeň nám zábavne rýchlo ubehol a všetci sme si zaželali ešte krásne tvorivé leto… 🙂
Výtvarníčky: Eliška Šefčíková a Kristína Hroznová
Lektorky: Klára Hyžová a Kamila Hammelová

Prvý turnus:

Druhý turnus:

Správca obsahu © Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici
Tvorba web stránky © E – GO, s.r.o.
Grafický layout © Envato Pty. Ltd.
Technický prevádzkovateľ –
WebHouse s.r.o.
Redakčný systém – WordPress © Free Software Foundation (GNU GPL)

© 2019 Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici

Zriaďovateľom Záhorskej galéria Jána Mudrocha v Senici je Trnavský samosprávny kraj

Mediálna podpora

senica-plus
Vážení návštevníci, Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici je momentálne pre verejnosť ZATVORENÁ, prebieha reinštalácia výstav. Výstavy sprístupníme 28.1.2022 (piatok) od 13.00 hod.

The Gallery is CLOSED by reason of exhibition reinstallation. We will open on Friday, January 28, 2022 at 1PM.